Vánoce

24. prosince 2007 v 10:20 | Matač |  →Mixík←
Ahojky! Jsem tu, protože jsou Vánoce! Teď jsem se vzbudila a v obýváku stál krásně nastrojený stromeček. Určitě to tak bylo i u Vás. Ted' Vám něco povím o Vánocích.

V novověku (v dnešní době) je na Vánoce praktické dostat hodně dárků, mít hezky nastrojený stromeček, péct cukroví a čekat na neexistujícího Ježíška. V dávnějších dobách se Vánoce téměř neslavily. Lidi věřili na Ježíška (Ježíše Krista) který jim donese dary(zdraví). V dobách kdy žil můj dědeček dostávál na Vánoce perníčky, jablka....Cukroví se téměř nepeklo, protože lidé neměli čas.
V dobách kdy žila např. Marie Terezie (ta zlá paní, která založila povinnou školní docházku a měla 16 dětí) ještě Vánoční stromečky nebyly. Začalo to tím, že jeden německý milionář se rozhodl, si něčím zhezčit Vánoce. Domů si přinesl stromeček. Když se to místí dověděli tačali dělat to samé. Ale zatím jenom různí ,,ušlechtilí lidé". Praktičtí lidi na to neměli peníze. O pár let později se to dostalo k nám a to už používali i prostí lidé, protože měli vlastní lesy, kde si mohli kácet jak se jim zlíbilo.
Cukroví se peče pro radost a na chutě. Už je to taková zvyk péct cukroví. bez cukroví prostě vánoce nejsou, stejně jako u stromečku. Já si teda bez Vánočního stromečku nepředstavuji vánoce. To prostě nejde. Dárečky se kupují pro marnivost. Mě to tak připadá. Jo, dárky se dávají pro radost, ale mě někdy připadá, že to lidi rozmazluje. Jedna moje bývalá kamarádka byla fakt slušná, hodná a štědrá. Na Vánoce dostala počítač a mobil, který já jsem neměla. Začala se mi posmívat a přestala se se mnou bavit. Jěště že mám svoje hodné kamarádky, kterým nezáleží na tom, aby jejich kamarádka byla fakt in.
TAKŽE FAKT DOUFÁM ŽE VY TAKOVÍ NEJSTE A A TOHLE NEUDĚLÁTE SVÝM KAMARÁDŮM.
TAKŽE PŘEJI HEZKÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.